профил на компанија
Производи
Авто делови
X

ние ќе ви обезбедиме
секогаш добивајнајдобар
резултати.

Добијте бесплатни примероци и сликовнициGO

Danyang Ruiming Precision Mold Co., Ltd. е компанија со висока и нова технологија која е специјализирана за дизајнирање и производство на калапи специјално во опсегот на автоделови, како и дизајн и производство на производи.Компанијата се наоѓа во градот Xinqiao, градот Данјанг, провинцијата Џиангсу, блиску до Шангај, потребни се само два часа за возење.

дознајте повеќе за компанијата
DJI_000211

Разберете го нашиотглавни производи

Специјализирана за дизајн и производство на калапи за автоделови и дизајн на производи.

Данјанг Руиминг
Прецизна мувла Co., Ltd.

 • фабрика за мувла
 • фабрика за вбризгување

Фабриката за калапи има 45 технички персонал. Со секаква опрема за обработка, вклучително и 8 увезени ЦПУ машински центри (5 брзинско мелење).

 • 9 машини за сечење жица
 • 3 средни жица одење
 • 5 прецизни електрични импулси машини
 • 5 прецизни машини за мелење
 • 6 фреза
 • 2 големи машини за дупчење
 • 2 стругови

 

Фабриката за вбризгување има една машина за калапи со вбризгување 1200T, една машина за калапи со вбризгување 650T, една машина за калапи со вбризгување 530T, една машина за калапи со вбризгување 470T, две машини за шприц 280T и четири машини за шприц 200T.

 • една 1200T машина за вбризгување
 • една машина за шприц 650T
 • една машина за шприц 530T
 • една машина за калапи со инјектирање 470T
 • две машини за вбризгување 280T
 • четири машини за вбризгување 200T
Сервис

Нашиотсилата

најновопроизвод

Зошто да изберетеРуиминг?

 • Клучни клиенти
  Клучни клиенти
  До овој момент, главни клиенти на фабриката за мувла се производители на оригинални резервни делови, вклучувајќи ги Changchun FAW, SAIC, Geely, DFPV, Dongfeng Nissan, DFLZ, DFAC, DFSK, BAIC, JAC и Chery.
 • Нашите Предности
  Нашите Предности
  Задоволството на клиентите е наша потрага, а производството на одлични производи е наша задача.Компанијата секогаш се придржува до деловната филозофија на луѓе ориентирани, клиенти пред се и бараат поголемо совршенство.

Прашање за ценовник

Од своето основање, нашата фабрика развива производи од прва светска класа со почитување на принципот на квалитет на прво место.Нашите производи се здобија со одлична репутација во индустријата и вредна доверба меѓу новите и старите клиенти.

поднесете сега

најнововести и блогови

Гледај Повеќе